Veselība ir pati dārgākā mūsu bagātība, kā saglabāt šo nenovērtējamo dabas dāvanu?
Katastrofāls vitamīnu un minerālu deficīts organismā.
Mūsu senči ēda produktus, kuros bija visi vajadzīgie vitamīni. Mēs ēdam visu ko, taču pat rudenī tajos nav vajadzīgā vitamīnu un minerālvielu daudzuma, kas nepieciešams. Visas cilvēces vēsture ir nepārtraukta cīņa ar savvaļas dabu – mēģinādami to pakļaut savai varai, piespiest mūs barot, apģērbt, apgūstam un apstrādājam arvien jaunas un jaunas zemes, arvien mazāk paliek civilizācijas neskarto stūrīšu. Varētu teikt, ka mēs tagad baudām šī progresa augļus – augsne ir nabadzīga, noplicināta. Globalizācijas ietekmē un dzenoties pēc ātras peļņas, lētākas pašizmaksas, augļi un dārzeņi tiek audzēti mākslīgā vidē, lopiņus, lai tie ātrāk izaugtu, baro ar hormoniem. Kādas kvalitātes uzturvielas var būt mūsu pārtikā, ja tā tiek izaudzēta nedabīgi ātros tempos?
Pārtikas profesors Tutiljans saka, ka izskaitļojot uz datora produktu diennaktas devu, tajā vajadzīgo elementu devu pat nevar izskaitļot – tik maz tie atlikuši. Tāpēc ir nepieciešams lietot bioloģiski aktīvos uztura bagātinātājus, lai mūsu organisms varētu dzīvot un pareizi funkcionēt. Tie ir kā katalizatori mūsu organismā. Bez tiem organismā nevar notikt bioķīmiskās reakcijas. Līdz ar to samazinās dzīves ilgums, un mūs piemeklē dažādas veselības problēmas.
Vārds vitamīni radies no latīņu valodas vārda vita, kas tulkojumā nozīmē dzīve, dzīvība. Vitamīni ir dažādas ķīmiskas izcelsmes organiski savienojumi, kas nelielos daudzumos nepieciešami, lai šūnās normāli noritētu vielmaiņas procesi. Vitamīnus organisms uzņem ar augu vai dzīvnieku izcelsmes uzturu, tikai daži sintezējas cilvēka organismā, bet pat tad nereti nepietiekamā daudzumā. Vitamīnu ražošana sākās jau pagājušā gadsimta 30. gados. Tad mediķi ar vitamīnu palīdzību mēģināja cīnīties ar dažādām akūtām un hroniskām slimībām.
Vispirms sāka ražot sintētiskos uztura bagātinātājus. Taču pasaules attīstītajās valstīs visi pāriet uz naturāliem vitamīniem, jo no sintētiskajiem mūsu organismā asimilējas vidēji tikai no 4 līdz 14 % .
Piemēram, izpētīts” ka sintētiskais vitamīns “C” satur tikai 1/7 daļu derīgā vitamīna, pārējās 6/7 organismā neasimilējas. “E” vitamīnu sintētiskais komplekss – 1/8 vit.”E” asimilējas, pārējās 7/8 ir mūsu organismam nederīgas.
Kāpēc jālieto dabīgie vitamīnu kompleksi?
Bioloģiski aktīvie uztura bagātinātāji ir labākie šūnu atjaunotāji. Notiek šūnu maiņa: sliktās “šlakvielas’ mēs iztīrām no organisma un to vietā iedodam vajadzīgos vitamīnus un minerālvielas. Tādējādi notiek organisma attīrīšana. Tas notiek šūnu līmenī. Tālāk mūsu organisms ir spējīgs pats pareizi strādāt. Bioloģiski aktīvajiem uztura bagātinātājiem nav "aspirīna efekta" – iedzēru tabletīti un uzreiz viss pārgāja (īstenībā pargāja sāpes, bet sāpju cēlonis netika novērsts!)... Bioloģiski aktīvie dabiskie uztura bagātinātāji sniedz organismam iespēju strādāt normāli, uzlabo imūno sistēmu, saved kārtībā organisma funkcijas pakāpeniski.
Bioloģiski aktīvie uztura bagātinātāju efektivitāte pierādīta uz miljoniem cilvēku, daudzās pasaules valstīs.
Nezinu ar ko ir izraisīta situācija, ka cilvēki Latvija praktiski nedara neko savas veselības uzlabošanai un slimību profilaksei. Nenoliedzami, būtu izdevīgāk iegūt labu veselību, nevis ārstēties! Taču statistika diemžēl ir sekojoša: Amerikā, Japānā ikdienā bioloģiski aktīvos dabīgos uztura bagātinātājus lieto 90% iedzīvotāju, Francijā – 70%, bet Krievijā un Latvijā tikai – 3-5 % iedzīvotāju!
Visas slimības ir no tā, ko mēs ēdam. Vitamīnu un minerālu deficīts + šlakvielas izraisa slimības, jo bez nepieciešamajām vielām mūsu imunitāte pazeminās.
Zāļu veidu aptiekās ir 1000 reižu vairāk kā agrāk, bet cilvēki arī slimo vairāk. Arvien jaunāki cilvēki slimo ar nopietnām kaitēm. Akadēmiķis Dadalija saka – pirms ārstēt slimību, organisms jāatbrīvo no šlakvielām, normalizēsies vitamīnu un minerālu līmenis un organisms pats izārstēsies.
Ko darīt? Ja gribat investēt savā veselībā, vispirms ir jāveic rūpīga izmeklēšana, diagnostika, pēc tam jāskatās kādas veselības problēmas iespējams atrisināt ar bioloģiski aktīviem uztura bagātinātājiem.